Ειρήνη και υγεία σε όλο τον Κόσμο ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ!
Για να μη ξεχνούν την καταγωγή τους οι μεγάλοι και να μαθαίνουν οι νεότεροι!
Για να μη ξεχνούν την καταγωγή τους οι μεγάλοι και να μαθαίνουν οι νεότεροι!
''στα βιβλία που διάβαζα μικρός, δεν έβρισκα το παραμικρό απ’ την προσφορά της Θράκης στον κοινό αγώνα των Πανελλήνων για την κατάκτηση της Λευτεριάς και του πολιτισμού.'' -Ιωάννης Γουρίδης |
Το χώμα τάφος είναι. Έ συ τα βόδια σου σταμάτησε, σήκωσε το υνί σου. Στάχτη ανακατεύεις, σε τέτοιο χώμα μη σπέρνεις σπόρους σταριού, αλλά να χύνεις δάκρυα. Ανθολογία Παλατινή Ισιδώρου Αιγεάτου |