καλή Ανάσταση συγχωριανοί!
και επειδή είναι μέρες Αγάπης ένας καλός συγχωριανός μας υπενθυμίζει πως να δείξουμε την ανθρωπιά και την αγάπη μας στα δικά μας πρόσωπα!
http://www.youtube.com/watch?v=mNK6h1dfy2o&feature=youtube_gdata_player
καλή Ανάσταση συγχωριανοί!
και επειδή είναι μέρες Αγάπης ένας καλός συγχωριανός μας υπενθυμίζει πως να δείξουμε την ανθρωπιά και την αγάπη μας στα δικά μας πρόσωπα!
http://www.youtube.com/watch?v=mNK6h1dfy2o&feature=youtube_gdata_player
Ως τοπική κοινωνία, άρχοντες, λαός και κλήρος, έχουμε μερίδιο συνυπευθυνότητας και γι’ αυτά που γίναν, αλλά και γι' αυτά που χάθηκαν. Σ' αυτό τον τόπο που ζούμε η ιστορικογεωπολιτική άγνοια, μάλλον δε συγχωρείται. Αν αναλογιστούμε, ότι η ζωή, όπως και η φύση, δε χαρίζονται στους αδρανούντες, είναι βέβαιο, πως τα όποια κενά αφήνουμε εμείς, είναι έτοιμοι κάποιοι άλλοι να τα υποσχεθούν... Η Θράκη στο χρόνο |
Το χώμα τάφος είναι. Έ συ τα βόδια σου σταμάτησε, σήκωσε το υνί σου. Στάχτη ανακατεύεις, σε τέτοιο χώμα μη σπέρνεις σπόρους σταριού, αλλά να χύνεις δάκρυα. Ανθολογία Παλατινή Ισιδώρου Αιγεάτου |